Articole recente

Bun venit pe rubrica cu noutăți

PREOŢI SLUJITORI

 

1. Preot Vîrtea Neculai - tel. 0740 / 222 565

2. Preot Varga Paul Vasile - tel. 0741 / 750 889

3. Preot Sfîrnaciuc Ilie - tel. 0741 / 973 181

4. Preot Vega Gabriel Iulian - tel. 0744 / 575 398

 

MEMBRII CONSILIULUI PAROHIAL
2010-2014

 

Epitropia bisericească:

 

1. Epitrop-casier (epitrop principal): Tofănel Constantin – pensionar
          2. Epitrop-adjunct: Botezat Gheorghe – pensionar (magazioner)
          3. Secretar: Bejinariu Luca – pensionar (profesor de lb. română)

 

Consiliul Parohial:

 

01. Ardelean Gheorghe – inginer, patron, tel. 0743/017 870
          02. Chindea Nicolae – pensionar (şofer)
          03. Covali Ioan – cojocar, cântăreţ bisericesc
          04. Covaşă Constantin – pensionar (şofer)
          05. Curpăn Constantin – pensionar (asistent medical)
          06. Cârdeiu Ioan – pensionar (electrician)
          07. Doboş Dorimedont – pensionar (medic veterinar)
          08. Galan Aurel – pensionar (magazioner)
          09. Halip Ioan – pensionar (şef de gară) – 0751/121 326, 0230/564 658
          10. Hânţar Nicolae – pensionar electrician auto, tel. 0746/945 570, 0230/561 072
          11. Iacoban Mihai – pensionar (şef secţie)
          12. Irimiciuc Gheorghe – pensionar (electrician)
          13. Marţincu Constantin – pensionar (şofer)
          14. Olar Ion Gheorghe – pălimar
          15. Olar Gheorghe – pensionar (magazioner)
          16. Popescu Dumitru – pensionar (maistru)
          17. Robu Gheorghe – pensionar (maistru Liceul E. Hurmuzachi)
          18. Rotaru Ştefan – pensionar (inginer construcţii)
          19. Simota Sorin – tehnician veterinar, zidar-zugrav
          20. Sticeţ Simeon – pensionar (ofiţer)
          21. Strugaru Dan – inginer silvic
          22. Velniceru Iosif – pensionar (muncitor)

 

Membrii Comitetului Parohial
2010-2014

 

          A. Serviciul social

1. Abageru Floriţa
          2. Baciu Dragomira
          3. Bandas Rebeca - contabil
          4. Breabăn Gabriela - funcţionară Primărie
          5. Calancea Maria

          B. Serviciul misionar

1. Coleasca Domnica - contabilă
          2. Frunză Silvia
          3. Lavric Gheorghe
          4. Nuţu Brânduşa - confecţii la Bucovina

          C. Serviciul cultural

1. Şpighel Erwin - inginer
          2. Şpighel Tatiana - inginer
          3. Zgâmbău Corina - economist
          4. Popescu Angela - profesor la C. T. Rădăuţi
          5. Ianoş Ecaterina - jurist, procuror

          D. Serviciul pentru tineret

1. Puha Alexandrina - director la I. P. L. Rădăuţi
          2. Ruşindilar Georgeta - casnică
          3. Simota Estera - bucătăreasă
          4. Ungureanu Rodica - comerţ

          E. Serviciul administrativ-gospodăresc

1. Hânţar Mirela
          2. Iacoboaia Daniela - inginer la I. P. L. Rădăuţi
          3. Lazăr Veronica - comerţ
          4. Nechita Rodica - vameş
 

Published on  February 24th, 2012

 
Grafica & dezvoltare © 2008 - 2017 Skiner.org