Consiliu și Preoți slujitori

Posted on Posted in Organigrama

PREOŢI SLUJITORI

 

1. Preot Vîrtea Neculai – tel. 0740 / 222 565

2. Preot Varga Paul Vasile – tel. 0741 / 750 889

3. Preot Sfîrnaciuc Ilie – tel. 0741 / 973 181

4. Preot Vega Gabriel Iulian – tel. 0744 / 575 398

 

MEMBRII CONSILIULUI PAROHIAL
2010-2014

 

Epitropia bisericească:

 

1. Epitrop-casier (epitrop principal): Tofănel Constantin – pensionar
2. Epitrop-adjunct: Botezat Gheorghe – pensionar (magazioner)
3. Secretar: Bejinariu Luca – pensionar (profesor de lb. română)

 

Consiliul Parohial:

 

01. Ardelean Gheorghe – inginer, patron, tel. 0743/017 870
02. Chindea Nicolae – pensionar (şofer)
03. Covali Ioan – cojocar, cântăreţ bisericesc
04. Covaşă Constantin – pensionar (şofer)
05. Curpăn Constantin – pensionar (asistent medical)
06. Cârdeiu Ioan – pensionar (electrician)
07. Doboş Dorimedont – pensionar (medic veterinar)
08. Galan Aurel – pensionar (magazioner)
09. Halip Ioan – pensionar (şef de gară) – 0751/121 326, 0230/564 658
10. Hânţar Nicolae – pensionar electrician auto, tel. 0746/945 570, 0230/561 072
11. Iacoban Mihai – pensionar (şef secţie)
12. Irimiciuc Gheorghe – pensionar (electrician)
13. Marţincu Constantin – pensionar (şofer)
14. Olar Ion Gheorghe – pălimar
15. Olar Gheorghe – pensionar (magazioner)
16. Popescu Dumitru – pensionar (maistru)
17. Robu Gheorghe – pensionar (maistru Liceul E. Hurmuzachi)
18. Rotaru Ştefan – pensionar (inginer construcţii)
19. Simota Sorin – tehnician veterinar, zidar-zugrav
20. Sticeţ Simeon – pensionar (ofiţer)
21. Strugaru Dan – inginer silvic
22. Velniceru Iosif – pensionar (muncitor)

 

Membrii Comitetului Parohial
2010-2014

 

          A. Serviciul social

1. Abageru Floriţa
2. Baciu Dragomira
3. Bandas Rebeca – contabil
4. Breabăn Gabriela – funcţionară Primărie
5. Calancea Maria

          B. Serviciul misionar

1. Coleasca Domnica – contabilă
2. Frunză Silvia
3. Lavric Gheorghe
4. Nuţu Brânduşa – confecţii la Bucovina

          C. Serviciul cultural

1. Şpighel Erwin – inginer
2. Şpighel Tatiana – inginer
3. Zgâmbău Corina – economist
4. Popescu Angela – profesor la C. T. Rădăuţi
5. Ianoş Ecaterina – jurist, procuror

          D. Serviciul pentru tineret

1. Puha Alexandrina – director la I. P. L. Rădăuţi
2. Ruşindilar Georgeta – casnică
3. Simota Estera – bucătăreasă
4. Ungureanu Rodica – comerţ

          E. Serviciul administrativ-gospodăresc

1. Hânţar Mirela
2. Iacoboaia Daniela – inginer la I. P. L. Rădăuţi
3. Lazăr Veronica – comerţ
4. Nechita Rodica – vameş

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *